czwartek, 23 czerwca 2011

Kościół Cię nie ogarnie


Mam wrażenie, że nie doceniamy uroczystości Bożego Ciała. Nie doceniamy Eucharystii i tego jak wiele zrobił Chrystus, by zostać tu z nami do końca. Nie doceniamy tego jak strasznie Pan Bóg wywyższył człowieka, że dał mu świętą Komunię - Chleb Aniołów. Nie doceniamy tego jednego dnia w roku, kiedy kościół jest za ciasny dla Eucharystycznego Jezusa, dlatego wychodzi On do nas. Tak po prostu, na ulice.

Mamy sporo wymówek by nie pójść na procesję - za długo, za gorąco, "no bo będzie długi weekend"... A może jednak warto pójść i w ten sposób Panu Bogu podziękować? :)

"Uroczystość Bożego Ciała jest Wielkim Czwartkiem już po Zmartwychwstaniu Jezusa, Wielkim Czwartkiem radosnego uspokojenia: Jezus, który oddał się z miłości dla Pana Boga i dla ludzi - zmartwychwstał. Jest to dzień pełnego tryumfu, dzień przypomnienia Jezusa Eucharystycznego, który jest stale z nami - na co dzień.
ks. Jan Twardowski

1 komentarz:

  1. Tak! Podpisuję się pod tym. Jest za co Bogu dziękować!

    Ja byłam dziś na procesji w mojej parafii. To było dla mnie piękne, że Jezus szedł tymi ulicami i mijał te przystanki, z których ja codziennie wyruszam na uczelnię, do pracy. Nawet zatrzymał się prawie przy moim bloku:) A chciałam iść na jakąś większą procesję - dobrze, że pozostałam u siebie jednak:)

    OdpowiedzUsuń