czwartek, 16 czerwca 2011

Daj mi poznać Twoje drogi...Młodość to wyjątkowo piękny czas, ale zarazem bardzo trudny. Perspektywa setek możliwości i dróg, którymi można pójść często aż przeraża. Jak więc znaleźć swoją drogę? Jak rozpoznać do czego powołuje mnie Pan Bóg?

"Powołanie jest darem Bożym, czyli pochodzi od Boga. Jeśli jest darem, to powinniśmy się troszczyć, by rozpoznać wolę Bożą. Musimy wkroczyć na tę drogę, jeśli Bóg chce, nigdy nie wyważając drzwi, lecz kiedy Bóg chce i w sposób, w jaki On zechce."

św. Joanna Beretta Molla


Co ważne, należy pamiętać, że rozpoznanie swojego powołania to nie nagłe zapalenie małej żaróweczki nad głową, jak w kreskówkach, ale to proces :) Spójrz na swoje życie. Jakich ludzi spotykałeś w życiu? Gdzie byłeś i czego doświadczyłeś? Co inni mówili o Tobie? [Czasem słyszymy: "To wyszło Ci naprawdę super! Masz talent!". To również bardzo istotne drogowskazy!] Bądź czujny, zadawaj pytania, proś Ducha Świętego o światło, a przyjdzie kiedyś ten moment, że wszystko ułoży się w piękną układankę. Okaże się, że każdy puzzel,  za równo tych trudnych doświadczeń, jak i pięknych i radosnych, jest tutaj wręcz niezbędny! 

Bardzo lubię konkrety, dlatego podzielę się, kilkoma radami świętej Joanny, które możemy przeczytać w jej Zapiskach.

"Jak zatem rozeznać swoje powołanie? Podsuwam trzy sposoby:

  • pierwszy - prosić w modlitwie o odpowiedź Boga
  • drugi - pytać swego kierownika duchowego
  • trzeci - zadawać pytanie samemu sobie, będąc świadomym własnych skłonności."

1 komentarz:

  1. Odnaleźć swoje powołanie to niezwykłe zadanie. Potrzeba wiele siły, wytrwałości by osiągnąć ten cel. Najważniejsze jest pytać i szukać odpowiedzi! Pytać Boga, pytać ludzi, pytać samego siebie :)

    OdpowiedzUsuń