poniedziałek, 9 maja 2011

Nie ma mowy o produkcji seryjnej


Epidemia szaleje.. 

Kolejną groźną chorobą jest porównywanie się z innymi. Jest ona szczególnie niebezpieczna, ponieważ może zapędzić nas w jeszcze poważniejsze schorzenia tj. w rozpacz (gdy porównujemy się z kimś według nas lepszym) oraz pychę (gdy uważamy, że jesteśmy od kogoś o stokroć wspanialsi). 

Stop! To może prowadzić nawet do duchowej śmierci! Należy natychmiast przyjąć dużą dawkę zaufania Bogu oraz miłości do siebie, jak i bliźniego. 

Uwierz, że Pan Bóg nie pozwala sobie na produkcję seryjną! Każdy jest inny, wyjątkowy, niepowtarzalny! Szacowanie co mamy, a czego nie, i jak wiele brakuje nam do ideału, krzywdzi, to przykre, ale niestety najbardziej... nas samym. 

"Gdyby każdy miał to samo,
 nikt nikomu nie byłby potrzebny."
ks. Jan Twardowski

Najlepsze co możemy zrobić, to pokochać samych siebie, zaakceptować swoje słabe i mocne strony, po prostu polubić swoją osobę... :) Tylko głębokie pogodzenie się ze swoim życiem, tym kim jesteśmy i jacy jesteśmy oraz ufność Panu Bogu, że właśnie to, że jestem tu i teraz, ma sens, zagwarantuje radość i spokój w sercu. Tabletki dla Ciebie

  • dziękuj Panu Bogu za swoje życie!
  • naucz się doceniać siebie (proś Boga, by pomógł Ci stać się najlepszą wersją siebie, by pomógł Ci stać się tym, kim On chce Cię widzieć!)
  • chwal innych, zachwycaj się nimi (to uwolni Cię od skłonności porównywania i nauczy cieszyć się wyjątkowością każdego człowieka)
  • czerp z innych, ale nie kopiuj ich! (M. Quist)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz