piątek, 6 maja 2011

Lekarstwo życia

Mądrość Syracha mówi: "Wierny przyjaciel potężną obroną, kto go znalazł skarb znalazł. Za wiernego przyjaciela nie ma odpłaty, ani równej wagi za wielką jego wartość." (Syr 6, 14-15)


Ostatnio mocno zachwycam się tym, jak wspaniałych ludzi Pan Bóg stawia mi na drodze i jak wielkim darem jest przyjaźń! :)


Lubię jak święty Augustyn piszę o swoich przyjaciołach w "Wyznaniach". Esencja przyjaźni!


'"Przyjaźń zresztą jeszcze innymi przyciągała mnie urokami. Rozmawialiśmy, śmialiśmy się w gronie przyjaciół, świadczyliśmy sobie nawzajem drobne przysługi. Razem czytaliśmy pięknie napisane książki, razem żartowaliśmy, razem zachowywaliśmy powagę. Czasem spieraliśmy się z sobą, bez nienawiści, tak, jakby się człowiek mógł sam z sobą spierać, a te bardzo rzadkie spory były tylko przyprawą dla panującej między nami niemal zawsze zgody. Uczyliśmy jedni drugich, uczyliśmy się jedni od drugich. Gdy kogoś z nas brakowało, bardzo tęskniliśmy za nim. Z wielką radością witaliśmy wracających. Takimi to właśnie znakami, wyłaniającymi się z serc, które się wzajemnie kochają, malującymi się na twarzy i błyszczącymi w oczach, dźwięczącymi w mowie, przejawiającymi się w najróżniejszych gestach serdecznych, przyjaźń się coraz goręcej rozpala, a jej płomień może stopić wiele dusz w jedność. Właśnie to kochamy w przyjaciołach."


Kochani, dbajcie o swoich Przyjaciół.. przez Nich również Pan Bóg mocno się o Was troszczy :)1 komentarz:

  1. mam paru takich przyjaciół! Dzięki Aśka! Paweł
    P.S. Dziękuję, że na nowo uczysz mnie dziękowac Bogu za Nich!

    OdpowiedzUsuń