środa, 17 listopada 2010

Wszystkie chwyty dozwolne!


"Kiedy Jezus zbliżył się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. Gdy słyszał, że tłum przyciąga dowiadywał się, co się dzieje. Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi. Wtedy zaczął wołać: 'Jezusie, Synu Dawida ulituj się nade mną!'. Ci, co szli na przedzie, nastawali na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: 'Jezusie, Synu Dawida ulituj się nade mną!'. Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie. A gdy on zbliżył się, zapytał go: 'Co chcesz, abym Ci uczynił?'. Odpowiedział: 'Abym przejrzał'. Jezus mu odrzekł: 'Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła'. Natychmiast przejrzał i szedł z Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu."
Łk 18, 35-43

Nie wiem jak Ty, Kochana/y, ale ja czuję, że mam wiele wspólnego z owym żebrakiem spod Jerycha. Tak jak on czasem jestem niewidoma. Trudno mi znaleźć sens, odpowiedzi na nurtujące pytania. Nie łatwo dostrzec swoją drogę, odkryć powołanie. Ciemność.  Tak jak on, czasem też żebrzę. O miłość, ciepło, akceptację, chwilę uwagi.

Ale nagle Ktoś przychodzi.
Słyszysz jak inni o Nim mówią. 
Jak wielkie cuda czyni. 
Czujesz, że to Ktoś niezwykły.
Jezus. 

Zawsze fascynuje mnie jak zmieniają się ludzie, którzy spotkali  Chrystusa. Spójrzmy tutaj! Owy żebrak wcześniej był bierny, jedynie SIEDZIAŁ.  Gdy zjawia się Jezus nagle wszystko zmienia się o 180 stopni. Żebrak przybiera aktywną postawę. Dowiaduje, się co się dzieje, zaczyna wołać, a gdy  go uciszają, ten woła jeszcze głośniej. I wygrywa. Dostaje to o, co prosił.

Na jednym z ostatnich wykładów na mojej uczelni usłyszałam: "AKTYWNA POSTAWA WARUNKIEM OSIĄGNIĘCIA SUKCESU." Niesamowicie mądre!

Gdy i Ty czujesz, że Twoje życie mogłoby wyglądać zupełnie inaczej, gdy coś Ci uwiera, przeszkadza... zacznij działać mając wciąż w pamięci  postać żebraka, który otrzymał od Jezusa to, co chciał! 

Wołaj do Boga, módl się z wiarą, nie ustawaj! Przystępuj do sakramentów, odkryj moc Eucharystii! Szukaj rady, pomocy! Wokół Ciebie jest tyle wartościowych i mądrych osób, charyzmatycznych kapłanów, księgarń pełnych  inspirujących książek, wspaniałych duszpasterstw, wspólnot. A gdy w Gogglach wpiszesz hasło REKOLEKCJE w ciągu 0,05 sekundy wyskoczy Ci 524,000 wyników! Rozejrzyj się, bądź aktywny! Masz szeroki wachlarz możliwości, by uczynić swoje życie prawdziwym, pięknym, pełnym. 

Jak powiedział ksiądz Pawlukiewicz na ostatnim niedzielnym kazaniu w świętej Annie: Nasze życie to taki sprawdzian, z której będziemy oceniani podczas końca świata. Tak jak w podstawówce czy LO nagle po odebraniu przez nauczycielkę kartki przychodził nam genialny pomysł na rozwiązanie tego zadania, tak też w czasie spotkania z Bogiem po śmierci pewnie nie raz powiemy 'Dlaczego na to nie wpadłem?! To było takie proste?!'. Jednak jest dobra wiadomość dla Ciebie, i dla mnie! Swoją kartkę wciąż trzymasz w ręku i co najciekawsze można ściągać.. ;) Wszystkie chwyty dozwolone... :)

Do dzieła!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz