sobota, 28 sierpnia 2010

Mam talent! :)


Nie mogę nadziwić się zaufaniem, jakim Pan Bóg obdarza człowieka. Jak mówi dzisiejsza przypowieść nam, swoim sługom "przekazuje majątek". Każdemu według zdolności wyznacza odpowiednią ilość talentów- pięć, dwa, jeden.

Każdemu. 
Tobie również.. :)

"Nic nie potrafię. 
 Nie nauczę się. 
 Nigdy sobie z tym nie poradzę." 

Jak często to słyszysz? Ja za często. 

Pamiętam. Na warsztatach z panią Joasią Sałajczyk, konsultantką ds. rozwoju talentów i osobowości na pytanie: kto zna swoje mocne strony, w górę ręce podniosło może 3 osoby na 40 (!). 
To zdecydowanie za mało. 

"Bojąc się, więc poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi."
Mt 25, 25

A jak Ty głęboko zakopałeś/aś swoje talenty? Pewnie tkwią gdzieś głęboko pod grubą warstwą ziemi, która zwie się niepewność,  lenistwo, strach... i tak dalej, i tak dalej...

Doszłam do wniosku, że ludzie zapominają, że ich rozwój, poznawanie samych siebie, doskonalenie się w Miłości do Boga i bliźniego to nie nasza dobra wola, ale OBOWIĄZEK

Myślę, że niestety powodem zamkniętych drzwi do Królestwa Niebieskiego dla wielu ludzi może być właśnie ten paraliżujący lęk, który towarzyszył również i jednemu ze sług z przypowieści. A przecież nie może on być silniejszy od naszego zaufania do Chrystusa! On wyswobodził nas ku wolności. Również wolności od jakiejkolwiek trwogi naszego serca.

Życzę i Tobie, Czytelniku i sobie, by nigdy nie zabrakło nam odwagi, by iść i majątek otrzymany od naszego Pana "puścić w obrót" zyskawszy drugie tyle. 

Znalazłam taki oto przepis gdzieś w sieci :)
Powodzenia!
PS By nie pozostać gołosłowną i od razu Kochany Czytelniku dać Ci łopatę do odkopywania Twoich talentów,  polecam odwiedzić stronę Mistrzowskiej Akademii Miłości. I tam posłuchać inspirujących spotkań, audycji, zapoznać się z wyjątkowo ciekawymi artykułami, przeczytać polecane książki...
Warto, uwierz!

www.akademia24.pl

Nie byłaby sobą, gdybym nie wspomniała o książce Pana Konrada Milewskiego "Niebo na ziemi". Majstersztyk.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz